Moučný mozek – Úvod

Ingredience:

  • 50 dkg sladkostí
  • 30 dkg cukru
  • 70 dkg hladké mouky
  • 40 dkg celozrné mouky
  • 20 dkg obilných klíčků

Postup:

Vše do sebe nacpeme, zapijeme colou a chvíli počkáme, než se naše mozkové závity smrští jako šourek na Sibiři. Dáte si?

zdroj: pixabay.com

David Perlmutter by si nedal a pokud ano, mohli bychom ho označit za pokrytce nejvyššího stupně, který by se měl na věky smažit v pekle. Dave se totiž v roce 2013 dopustil vydání knihy Moučný mozek (orig. Grain brain), která nás má odradit od konzumace obilnin, sladkostí a sacharadů vůbec.

Mesiáš Dave, jak se sám označuje v úvodu knihy, povstal od svého mikroskopu a rozhodl se bít na poplach. Stal se vyvoleným, aby šířil pravdu a spasil degenerující svět, jež je podle něj v zajetí potravinových nástrah, které významně poškozují mozek a způsobují demenci, Parkinsona, Alzheimera, deprese, ADHD a mnoho dalších mozek žeroucích nemocí.

„Hm, další tuctový výživový poradce, který po přečtení dvou knížek a pěti týdnech ujíždění na paprice a česneku, se rozhodl šířit dál tu nekonečnou pravdu sluníčkových lidí, o které by se dalo napsat miliony knih, ačkoliv vše podstatné se dá napsat do tří pořádných,“ napadlo mě, když jsem na jeho spis narazil. Je zde však jeden problém, David Perlmutter není hipík s dvoutýdenním kurzem výživového poradce. Jedná se o uznávaného amerického neurologa, který jako jediný americký neurolog patří do Amerického sdružení pro výživu a je zakládajícím členem ACIMu, respektive Amerického výboru pro integrační a holistickou medicínu a nutno zmínit, že dostal i pár významných či méně významných ocenění.

Když na to půjdem hezky od lesa tak co je pro člověka, atoma společnosti, jak by řekli liberálové, důležitější než mozek? Není snad ta srandovní věcička schovávajíc se pod sexy účesem klíčem úplně ke všemu? Chcete být chytří, úspěšní, vtípní, výkonní, zamilovaní, užiteční a šťastní? Jasně že jo a kdo ne, tak to ještě neví. A nejsou snad inteligence, vlastnosti, schopnosti, důvtip, vůle či pocity tak trochu doménou mozku? Dobře, srdce je taky cool orgán, plíce i žaludek se taky hodí. Když se však zamyslíme skutečně do důsledku, tak většina vnitřních orgánu pracuje pro mozek – dodávají mu krev, kyslík nebo živiny. S trochou nadsázky se dá říct, že všechno co jsme, je mozek zabalený do nějaké karoserie. Nic víc, nic míň. Když se s někým seznamujeme, zhodnotíme karoserii a následně začneme sondovat v mozku. Pokud si tohle uvědomíme, tak mít zdravý mozek, rovná se velké výhra.

V následujících několika článcích se pokusím shrnout, kapitolu po kapitole, celou Perlmuterovu knihu o jeho teorii degenerace mozku skrze mainstreamově přijímané stravování, které dominuje zejména filipika proti lepku, cukrům a sacharidům obecně.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *