Celebrity YZ: Kamil Bartošek [Kazma]

O Kamilu Bartoškovi neslyšel skoro nikdo, o Kazmovi skoro všichni. Ať už souhlasíte s tím co dělá nebo ne, jedno mu upřít nemůžete, a to že se stal výraznou osobností nejen českého internetu. Svědčí o to skutečnost, že jeho pořad má na české internetové televizi Stream zdaleka největší sledovanost. Ačkoliv by to mnozí neřekli, Kazma oslavil v letošním roce už 32. narozeniny, a je tedy příslušníkem Generace Y. Shrňme si tedy jeho dosavadní kariéru v kostce a zapolemizujme o jeho budoucnosti.

 Začněme trochu pedantským a výchovným úvodem, abychom poukázali na neexaktnost argumentů některých adolescentů, kteří plánují, že budou velcí youtubeři a budou vydělávat miliony jen kecáním o počítačových hrách. A k tomu přece netřeba žádného vzdělání, ne? Jste-li obhájci této teze, tak musíte neprodleně vyškrtnout Kazmu ze seznamu svých vzorů. Kamil Bartošek totiž vystudoval  sociální a mediální komunikaci a poté pracoval v rádiu Fajn, kde měl svůj pořad. Získal tak přehled o tom co v médiích táhne, jak se vyjadřovat a čím zaujmout. Neříkám, že dosáhl toho, čeho dosáhl jen díky studiu a zkušenostem z práce. Říkám jen, že mu vysokoškolské vzdělání a působení v zábavných médiích daly nemalý vklad k jeho úspěchu.

V roce 2008 začal Kazma vysílat na Streamu.cz svou One man show. Jednalo se tehdy o formát, kdy si pozval někoho známého do studia, a tam si z něho dělal srandu a plácali se po ramenech. Mnohé nadchlo, s kým vším si Kazma tyká, jiní odvrátili oči. Ať tak nebo tak, tato první sezóna, jak sám umělec označuje svou rannou tvorbu, sklidila mnohem menší úspěch, než stále probíhající druhá sezóna.

Když Kamil Bartošek totiž trochu povyrostl a podíval se na své výtvory, napadlo ho, že by svou Show mohl popostrčit o pár levelů dál. Rozhodl se proto, že bude jakýmsi tahačem nitek při mediálně významných událostech. Postavil se do role loutkáře, který vytváří skandály a ztrapňuje nejrůznější lidi a organizace v novinách.

Mezi jeho kousky patří třeba falešný koncert Justina Biebera na střeše, kdy poslal vyzáblého teenagera s kytarou na střechu, aby překvapil nic netušící davy lidí, kteří čekali ve frontě na koncert skutečného Justina Biebera. Dalším nezapomenutelným kouskem bylo, když přesvědčil organizátory Filmového festivalu v Karlových Varech, že přijede Jim Carrey. Ani poté, co Kazmou nastrčený, Carreymu nepříliš podobný, dvojník, přišel na slavnostní pódium, vystřelil konfety a zase odešel, nikomu, včetně Bartošky, nedošlo, že jde o podfuk.

Dovolím si vypíchnout ještě jeden starší Kazmův kousek, který se dá považovat asi za nejvíce nebezpečný. Jednalo se o díl, kdy se společně s kameramanem schovali do kufru škodovky, kterou z Česka odváželi jako výstavní kousek do hokejové haly v Moskvě, kde se mělo pár dní na to hrát první utkání Mistrovství  světa. Poté se Kazma převlékl za maskota, bavil a sral lidi okolo a dokonce se dostal i na led.

Chvíle, kdy se však tento třicátník dostal do opravdu širokého povědomí, se stala letos na jaře. Je zbytečné připomínat celou kauzu o dílu Prostřeno, kam se Kazmovi podařilo procpat naprosto neuvěřitelně bizarního soutěžícího Karla. Co už však za připomenutí stojí je to, že tento díl upozorňoval na Tourettův syndrom, ztrapnil nesmyslný a hloupý pořad o vaření, ukázal jak snadno lze přelstít štáb televize Prima a ještě si u toho užít spoustu zábavy.

A jak to bude s Kazmou do budoucna? Těžko říct. Zatím si užívá, že může utrácet velké prachy, který mu Stream.cz dává. Nejspíše u toho ještě nějaký čas vydrží a třeba se mu jeho videa podaří posunout zase o něco dál. A i když se může někomu zdát, že to občas přepískne, budiž mu odpuštěno. Jeho tvorba má určitý morální a společenský rozsah, který si ve svých videích udržuje. A tím nemyslím jen poslední díl o Tourretově syndromu, ale třeba i fakt, že dokázal propašovat 2 lidi s obříma taškami na extrémě střežený hokejový stadion. Vždyť v něm seděl samotný Putin a další vysocí hodnostáři nejen z Ruska. Teď si představte, že by se tam takhle propašoval terorista s nějakým tím dynamitem. To už by taková sranda jako rozpustilý pes Lajka nebyla.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *