Celebrity YZ: Chester Bennington

Každá generace měla svou hudební ikonu. Ať už šlo o Marilyn Monroe, Elvise Presleyho, The Beatles, Queeny, ABBU, Nirvanu, Michaela Jacksona nebo Linkin Park. Právě zpěvák a frontman poslední jmenované skupiny, která byla nejednou označovaná za nejlepší skupinu přelomu tisíciletí, si v červenci tohoto roku sáhl na život a bohužel úspěšně. Jaký měl vlastně Chester Bennington život?

Mladý blonďatý rocker zpívající ve skupině Linkin Park prokázal své kvality již s debutovým albem Hybrid Theory, které zaplnilo přední žebříčky hitparád a přeneslo nás z minulého století do toho současného. Milióny mladých lidí v ohromení poslouchali mix rocku, metalu a hip hopu. Zuřivá hudba a ostré kytarové riffy se prolínaly s hip hopovými beaty a lyrickým rapem a okořeněny kouzly mixážního pultu tak tvořili spirálu hudebního umění pomalu směřujícího ke středu Linkin Park vesmíru – jemného emotivního hlasu, který se z přibližujícím refrénem měnil v rockový chraplák, který by nepřekonala nejedna stará rocková legenda. Jeho jedinečný hlas, který dosahoval několika oktáv, pohladil duši, rozpálil ostrý žár vzteku, vzbouřil se proti nepochopení či vyvolal nenávist.
Středoškoláci po celém světě jásali nadšením. V hudbě Linkinů nalezli pochopení, kterého se jim nedostávalo z okolního světa. Nabízela únik od všední reality a útrap. Necítili se tak sami, protože konečně přišel někdo kdo je chápal, kdo jim odpovídal na nezodpovězené otázky a kdo s nimi soucítil a to vše za doprovodu geniálního hudebního doprovodu.

Nutno poznamenat, že se sice neřadí ke generaci YZ, jelikož se narodil v roce 1976, o 4 roky dříve než první příslušníci Generace Y. Avšak jeho vliv na obě tyto generace byl natolik velký, že ho lze bez větších rozpaků označit za mluvčího Mileniánů.
Mnoho lidí trpících depresemi prožívali Chesterův život, který byl již od mládí poznamenán. Jako dítě byl znásilňován mužským členem rodiny, což v něm probudilo myšlenky na sebevraždu, kterých se nikdy nezbavil. Tak jako mnoho dalších umělců, hledal východisko ze svých problémů a útrap v alkoholu a drogách. Ironii zůstává, že právě jeho texty a jeho zpěv pomohly tolika lidem se z podobných těžkostí dostat.

Možná právě proto, byla náhlá zpráva o zpěvákově sebevraždě takovou ránou pro všechny jeho posluchače. Člověk, který téměř dvacet let dostával mladé lidi z těžkostí, problémů a pomáhal jim bojovat s depresemi, se nakonec rozhodl svůj život předčasně ukončit.

Při přemítání nad starými texty skupiny Linkin Park, si nelze nepovšimnout, že právě boj s vlastní hlavou, vlastními myšlenkami a vlastními pocity, byl jedním z hlavních témat skupiny. Poslechněte si například písničku z roku 2008, která supluje dopis na rozloučenou, který Chester oficiálně nenechal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *