Absence žen v prezidentské volbě. Máme vůbec něžné elity?

Prezidentské volby ukázaly spoustu věcí. Mimojiné také to, že se žádná micinka nerozhodla měřit síly s muži a prezidentské debaty v prvním kole tak připomínaly klobásovou párty 8 mužů s bezpohlavním Ovčáčkem, který zastupoval entitu, které nefungují nohy. Proč to žádná novodobá Libuše nezkusila? Nemáme snad dostatečně výrazné ženy na to, aby se mohly ucházet o tak významnou roli?

Nepochybně máme. A dokonce si odvážím říct, že jedna z těchto výjimečných žen převyšuje všech 9 alfasamců z 1. kola a je to Dana Drábová. Danča se věnuje především jaderné energetice (funguje jako předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a to už od roku 1999), tedy jedné z klíčových produkcí v Česku. Aktivní je však i ve společenském a politickém životě.

Od roku 2010 je místostarostkou obce Pyšel, která se pyšní takřka 2 tisíci obyvatel. V letech 2016 – 2017 byla také krajskou zastupitelkou ve Středočeském kraji. Vždy kandidovala jako nestraník, od roku 2010 na kandidátní listině Starostů a nezávislých. Zkušenosti s reálnou politikou má tedy bohatší než většina chlapíků z 1. kola.

Prognóza: Ekonom 4ever <3

Lidé také často protihráčům trojbradé hlavy státu vytýkali, že nejsou ekonomové nebo nemají s ekonomií zkušenosti. Tito lidé se zřejmě báli, že by tak mohla být ohrožena hedvábná stezka směrem na východ do Číny a Ruska, kterou „prošlapává“ svým ladným krokem Milouš.

Do Číny a Ruska totiž směřuje zhruba 3,3 % českého exportu. Do Evropské unie zase vyvezeme něco přes 83 % (největší podíl jde ke skopčákům – cca 38 %). Logicky je tak nutné hejtovat hlavního obchodního partnera a raději vzhlížet k zemím, kde se systematicky porušují lidská práva, mezinárodní právo, a kde je deficit demokracie mnohem vyšší než v Evropské unii. Mít za prezidenta ekonoma je přesto podle mnoha voličů Zemana důležité. Danka Drábů se makroekonomií energetiky zabývá už tak dlouho, že by v nejednom tématu drtila i zázračného chlapce z Prognostňáku. Její přesah i do jiných ekonomických a společenských oblastí je navíc zcela zřejmý při nejrůznějších televizních debatách, kde vystupuje nejen jako odbornice na jádro, ale také jako člověk s určitým společenským kreditem a přehledem.

Marku Hišlerovi zase někteří vytýkávali, že je moc mlaďounké jehně a proto se nehodí na prezidenta. Pravda. V Česku jsou důchody nízké, je proto nutné zaměstnávat starce. Dana Drábová je však ročník 1961 – tedy o zhruba 17 let let mladší než Zeman a o 15 let starší než Hilšer.

Kompromis mezi nevýtačem a nekývačem, fíkusem, mládencem a mumií

Takže ani důchodce, ani jehně, ani vítač, ani kývač, ani fíkus, ani želé a vlastně by ji ve výsledku přijali tak nějak smírně jak voliči Zemana, tak příznivci Drahoše a dalších kavárenských povalečů, kteří by měli držet hubu, jak Zeman smírně poznamenal krátce po zvolení a vítání Václava, dalšího alfasamce z Prognosťáku.

Dana Drábová by byla podle názoru redakce GeneraceYZ kandidátkou, která by dokázala důstojně reprezentovat státní zájmy, blokovat snahy o narušení demokratického systému a v neposlední řadě by nerozdělovala společnost a neplivala po novinářích. A jako bonus by se, zvolením ženy, český národ očistil od politicky nekorektního mystického výroku směrem k Lubušei „Hanba mužům, kterým žena vládne“.

Paní Dana však není jedinou kvalitní nežnou elitou. Prezidentskou debatu, podle několika periodik, vyhrála moderátorka Světlana Witowská, která také v květnu nebojácně potrápila Bureše, když se topil ve vlastních lžích a lapal po dechu. Zkusit by to mohla taky Kateřina Šimáčková , soudkyně Ústavního soudu. Bylo by totiž fajn, aby pro změnu vládl někdo k silným vztahem k Ústavě České republiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *